درباره ما

01 تیر 1398 | 21:06

معرفي پلي کلينیک تخصصي دندانپزشکي راميار:

اين پلي کلينیک در مرداد ماه سال ۱۳۵۷ به عنوان اولين پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي کشور با ماموريت برقراري ارتباط ميان دندانپزشکان مجرب و بيماران به قصد انجام پروسه درمان با بالاترين کيفيت ممکن تاسيس و با تلاش هاي مستمر خود به همگان اثبات نمود که در سايه خودباوري و تعهد به کيفيت به اهداف بزرگي مي توان دست يافت. در اين راستا پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي راميار با هدف شناسايي نيازهاي بالقوه درماني کشور در زمينه خدمات عمومي وتخصصي دندانپزشکي

شروع به فعاليت نموده و به لطف الهي و تلاش صادقانه و مستمر تمامي مديران ، کادر درماني و ستادي خود ضمن ارائه تمامي خدمات عمومي وتخصصي دندانپزشکي و جراحي هاي ناحيه فک و صورت با برترين کيفيت و مطابق بابالاترين استانداردهاي روز دنيا در شهريور ماه سال ۱۳۷۷ جهت کليه خدمات درماني مذکور ضمانت کتبي سه ساله تعهد نمود که پس از عملياتي کردن اين تعهد به مدت ده سال در آبان ماه سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ گواهي نامه بين المللي Iso۹۰۰۱-۲۰۰۸ ازموسسه استاندارهاي انگلستان (BSI) و UKAS و همچنين لوح تقدير از رياست محترم سازمان نظام پزشکي کشور(جناب آقاي دکتر سيد شهاب الدين صدر) گرديد.

هم اکنون اين مجموعه پس از گذشت بيش از چهل و سه سال خدمت با افتخار به عنوان اولين و مجهزترين پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي کشور به رسالت و تعهد اوليه خويش معتقدتر بوده و همواره در جهت ارتقاء هر چه بيشتر سطح کيفي خدمات و افزايش ميزان رضايتمندي بيماران خود ، که آن را بزرگترين سرمايه مجموعه مي داند ، مي کوشد.

 

خط مشي کيفيت

پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي راميار به عنوان پيشرو در امر پژوهش و ارائه خدمات دندانپزشکي کشور به منظور بهبودمستمر عملکرد سازمان خود اقدام به پياده سازي سيستم مديريت کيفيت مطابق با استانداردIso۹۰۰۱-۲۰۰۸ نموده است.

مديريت اين واحد در راستاي تحقق اين امر استراتژي هاي خود را به شرح زير اعلام مي نمايد و خود را در قبال آن متعهد دانسته و بر کيفيت پويا تکيه دارد :

 

افزايش سطح اعتماد و رضايتمندي بيماران .

 

توسعه و افزايش توانمندي نيروي انساني، تحکيم و تقويت اخلاق حرفه اي اعضاء، تکريم مراجعين و تاکيد بر رويکرد مشتري مداري ، ارائه تمامي خدمات تخصصي و عمومي دندانپزشکي با برترين کيفيت و مطابق با بالاترين استانداردهاي روز دنيا و تلاش مستمر در راستاي بهينه سازي روز افزون اين امر.

 

بهبود هر چه بيشتر روابط با تامين کنندگان.

 

همکاري با برجسته ترين اساتيد دانشگاهي و دندانپزشکان مجرب و متعهد کشور، استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات و مرغوبترين مواد مصرفي روز دنيا در فرايند ارائه تمامي خدمات دندانپزشکي.

 

توجه ويژه به مقوله استريليزاسيون در تمامي مراحل درمان بيماران بمنظور جلوگيري از انتقال انواع بيماريها.

 

تلاش جهت کاهش هر چه بيشتر سطح هزينه خدمات درماني با حفظ کيفيت و رعايت استانداردهاي مورد نظر.

 

تضمين کيفيت کليه خدمات درماني ارائه شده به مدت سه سال و برنامه ريزي جهت افزايش مدت اين ضمانت در آينده نزديک.

 

ارتقاي سطح دانش تخصصي دندانپزشکان مجموعه از طريق برگزاري مستمر سمينارها و دوره هاي آموزشي با بهره گيري از اساتيد برجسته دانشگاه هاي مطرح اروپا و آمريکا.

 

توسعه روحيه انتقاد پذيري و لحاظ نمودن نظرات سازنده مراجعين در کليه فرآيند ها و ساختارها.

 

مديريت پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي راميار انتظار دارد که تمامي مديران و پزشکان و کارکنان سازمان ضمن رعايتاصول و موازين سيستم مديريت کيفيت و تلاش در بهبود مستمر فرايندهاي خود در رسيدن به اهداف فوق تلاش نموده و از اثربخشي آن اطمينان حاصل نمايند.

 

 

موسس پلي کلينيک تخصصي دندانپزشکي راميار

دکتر فریدون رامیار